גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
חיפוש צימר
עגלת קניות
שם
עלות
כמות
מחק
לתשלום

החזירו את המים לעין סוכות

עד לאחרונה היה עין סוכות אחת משכיות החמדה של טבע ומים בבקעת הירדן.
סביב המעיין וברכת האגירה התפתח במשך השנים עולם אקולוגי שלם – צמחיית קנים ענפה, ומגוון בעלי חיים. כמובן שגם המטיילים ותושבי האזור נהנו מהמקום אשר היווה מקור מים מופלא בקיץ הקשה של הבקעה. בראשית חודש אוגוסט החליטו כמה מעובדי המועצה האזורית בקעת הירדן לייבש את המעיין ולחסל את פינת החמד שהתפתחה במקום בשנים האחרונות. בריכת האיגום רוקנה וכל המגוון האקולוגי שהתפתח במקום מתחיל להתייבש ולהיעלם.

עצומה - החזירו את המים לעין סוכות

עד לאחרונה היה עין סוכות אחת משכיות החמדה של טבע ומים בבקעת הירדן.

 

צילמה את הבריכה הריקה: עינב כהן

סביב המעיין וברכת האגירה התפתח במשך השנים עולם אקולוגי שלם – צמחיית קנים ענפה, ומגוון בעלי חיים. כמובן שגם המטיילים ותושבי האזור נהנו מהמקום אשר היווה מקור מים מופלא בקיץ הקשה של הבקעה. בראשית חודש אוגוסט החליטו כמה מעובדי המועצה האזורית בקעת הירדן לייבש את המעיין ולחסל את פינת החמד שהתפתחה במקום בשנים האחרונות.בריכת האיגום רוקנה וכל המגוון האקולוגי שהתפתח במקום מתחיל להתייבש ולהיעלם.

גם עבור קהל המטיילים והעוברים באזור לא נותר כעת מקום שניתן ליהנות בו מבריכת מי מעיין, ומעולם הטבע שסביבה.צעד זה נבע מחשש של עובדי מועצה מסוימים מתביעה משפטית במקרה של טביעה במים.

איננו מזלזלים באחריות משפטית של רשות מוניציפאלית, אולם לא יתכן שתרבות הכסת"ח שהפכה לשיטת עבודה בקרב הפקידים המוניציפאליים תפקיע מהציבור את נכסי הנוף והטבע של ארצנו.

ייבוש עין סוכות הוא רק קצה הקרחון של מגמה מקוממת שבה כל מקורות המים הטבעיים ברחבי הבקעה, שהיו נגישים לקהל הרחב עד לפני כמה שנים, נסגרים ונהרסים מסיבות שונות, שרבות מהן קשורות לחוסר רצון של הגורמים המוניציפאליים לקחת אחריות עליהם ולפתחם.

 

227hhdf_20190807121522.095.jpg

בשנים האחרונות הבריכה הגדולה של פצאל רוקנה ממים, את הבריכה הקטנה שבצמוד לעיינות פצאל הרסו פקחי הרט"ג. מעיינות חמאם אל מאליח מזוהמים ומופקרים בשל הזנחה מתמשכת כבר תקופה ארוכה.ייבוש עין סוכות הוא הקש ששבר את גב הגמל ומהווה שיא של תופעה זו וכיום לא ניתן למצוא ברחבי הבקעה מקור מים ראוי לרחצה.

אנו, חובבי הארץ, תושבי בקעת הירדן, אוהביה ומטייליה דורשים מנבחרי הציבור במועצת בקעת הירדן למצוא פתרון הולם לסוגיה, לשקם מחדש את בריכת עין סוכות וכן לדאוג להסדרת מצבם של שאר מעיינות בקעת הירדן.

פתרונות משפטיים ניתן למצוא וזהו תפקידכם!(בכל העולם והארץ יש מקורות מים עמוקים ולא עולה על דעתה של אף מדינה או מועצה לייבש אותם)לא נשלים עם מצב לפיו פחד מפני תביעות משפטיות גורם לפגיעה בציבור, בטבע ובפיתוח התיירותי של בקעת הירדן.

ניתן לשלוח מייל לראש המועצה בכתובות הזו.

 

אם אתם חובבי ידיעת הארץ ויש לכם יום פנוי בשבוע הצטרפו לאחד הקורסים השנתיים בידיעת הארץ של בית ספר שדה כפר עציון- לקישור לחץ כאן

יש לנו בכפר עציון גם:

טיולים מאורגנים למבוגרים ולציבור הרחב צימרים פעילויות קיץ למבוגרים אירועים