לטייל עם התנ"ך- רחובות קבוצה א
סדרת הרצאות וסיורים עם מיטב המדריכים והמרצים בעקבות התנ"ך וימי בית שני.
הסיורים יצאו מרחובות ויתקיימו אחת לחודש.
נושאים בהם נעסוק: תקופת האבות, כניסת יהושע לארץ, השופטים גדעון ודבורה, תקופת המלוכה, קרבות החשמונאים, הורדוס וחורבן בית שני.
הסיורים ברחבי הארץ.
בין האתרים בהם נבקר: הר כביר, תל שבע, אתר הגלגל, עמק יזרעאל, הרודיון ויודפת.

לטייל עם התנ"ך רחובות קבוצה ב
סדרת הרצאות וסיורים עם מיטב המדריכים והמרצים בעקבות התנ"ך וימי בית שני.
הסיורים יצאו מרחובות ויתקיימו אחת לחודש.
נושאים בהם נעסוק: תקופת האבות, כניסת יהושע לארץ, השופטים גדעון ודבורה, תקופת המלוכה, קרבות החשמונאים, הורדוס וחורבן בית שני.
הסיורים ברחבי הארץ.
בין האתרים בהם נבקר: הר כביר, תל שבע, אתר הגלגל, עמק יזרעאל, הרודיון ויודפת.

שביל ישראל מזרח
בית ספר שדה כפר עציון
מזמין אתכם גברים ונשים אוהבי - לכת למסע ייחודי רב - שנתי ב"שביל ישראל מזרח".
ההליכה תתמקד באזורים בהם שביל ישראל לא עובר, בעיקר במזרחה של הארץ: רמת הגולן, עמק בית שאן והגלבוע, בקעת הירדן ומזרח השומרון, ירושלים, גוש עציון ומדבר יהודה.
במשך שנתיים ניצור קו הליכה מהחרמון בצפון ועד ערד בדרום. ההליכה מתקיימת במשך יומיים בחודש, בימים רביעי- חמישי.

קורס יום ב' - הסיור לאור המקורות / רכז: אריה רוטנברג
סידרת הטיולים תכלול השנה שישה עשר ימי סיור, ומתוכם שני טיולים של יומיים ("קמפוסים"). נטייל באזורים גיאוגרפיים שונים מהר הנגב ועד החרמון. בעשרה ימי סיור, מתוכננים מסלולי הליכה עד דרגת קושי בינוני המיועדים למטיילים "אוהבי לכת". בשישה הטיולים הנוספים- המסומנים בתכנית בתמונת פנים מחייכות ("סמיילי" J) ומספריהם: 1, 6, 9, 10, 12, 13 - נטייל במסלולים קצרים יותר בדרגת קושי קל. כל הטיולים מודרכים על ידי מדריכים מומחים אשר בעזרתם נלמד להעריך את היפה ואת המיוחד בכל אזור בו נטייל. בכל סיור נשלב גם עיון במקורותינו על רקע פני הנוף. לכבוד שנת ה-70 למדינה, נפתח את הסידרה בחצי יום עיון על הקמת המדינה בסערת המלחמה, ובכל סיור במשך השנה נשתדל להקדיש פרק לאירועי תש"ח.

שבילישראל קבוצה חדשה (שביל 8+9)
בית ספר שדה כפר עציון
מזמין אתכם גברים ונשים אוהבי - לכת למסע ייחודי רב - שנתי ב"שביל ישראל"
בכל חודש נצעד יומייםשלושה בין שבילים , מעיינות , אתרים היסטוריים ונופים מגוונים .
ובמשך שנתיים וחצי נשלים את ההליכה מהחרמון ועד אילת.

קורס יום ג' - תולדות עם ישראל בארצו - מחורבן לתקומה
הקורס 'תולדות עם ישראל בארצו' יעסוק השנה בתקופה מסוף מרד בר כוכבא ועד קום המדינה. בשבעה ימי עיון, ובשלושה עשר ימי סיור, נעקוב אחר תולדות היישוב היהודי בארץ ישראל לאורך קרוב לאלפיים שנה. נעמוד על רצף היישוב היהודי במשך כל התקופה, ונסיים בסיפור המופלא של שיבת ציון בעת החדשה עד להקמת מדינת ישראל.

תקופה זו תחולק לשבע יחידות. לכל יחידה מתוכנן יום עיון של ארבע הרצאות, וסיורים שמטרתם להמחיש ולחוות את הנלמד בכיתה. מתוך שלושה עשר ימי הטיול, מתוכננים שני סיורים של יומיים ("קמפוסים") בצפון הארץ, ועוד סיור של יומיים רצופים ("קמפוסון") עם לינה בבית, לסיום השנה.

באמצעות ההרצאות והסיורים, נגלה שיהודים לא רק שרדו בארץ לאורך תקופה זו, אלא גם חיו חיי יצירה ותרמו תרומה ניכרת ומשמעותית לתרבות עם ישראל.

אלה מסעי /בהדרכת הרב ד"ר יואל בן נון-סדרה שניה
במחצית הראשונה של השנה נקיים מה שנאמר באברהם אבינו – "הָלוֹך ונָסוֹעַ הנגבה" – מדרך האבות בהר חברון, ובאזור באר שבע, עד להר הנגב, להשקיף על נקודות אחדות ממסעי בני ישראל במדבר, ולפגוש התנחלות ישראלית קדומה וחדשה בהר הנגב.
במחצית השנייה נסייר משילֹה עד דן, ומבחינה היסטורית, מימי יהושע והשופטים עד ימי המלוכה (עם גלישות מעטות לתקופות קדומות ומאוחרות יותר, וכמובן, עם זיקה לימינו)

עדות נוצריות בירושלים -סיורים/ בהדרכת חנה בנדיקובסקי
שמונה סיורים מרתקים שיעסקו בקהילות הנוצריות בארץ הקודש, ההיסטוריה שלהן, מורשתן, תרבותן הדתית והרוחני, הקשר שלהן למקומות הקדושים והיבטים אקטואליים של חייהם במדינת ישראל. הסיורים יתמקדו באתרים הקשורים למגוון העשיר של הזרמים והעדות הנוצריות, ובמקומות עלייה לרגל אותם פקדו בעבר ופוקדים בהווה הצליינים.

חוג משוטטי עציון / מדריך: בנימין טרופר
חוג משוטטי עציון הינו חוג למטיילים מיטיבי לכת המתקיים במסגרת בי"ס שדה כפר עציון. החוג פתוח לציבור הרחב מכל הארץ ובכל הגילאים ומשתדל לקיים את אמרתו של זאב וילנאי "בזיעת רגליך תכיר את הארץ".
אנו פותחים כעת את השנה השמינית לחוג, בה נמשיך ונטייל בנופי הר חברון וספר מדבר יהודה.
הטיולים מתקיימים בימי שישי בחודשי החורף אחת לחודש.
שעות המפגש מוקדמות, במטרה להספיק לטייל ולסיים את המסלול לפחות כשעתיים לפני כניסת השבת (בשבתות החורף). משך הטיולים כ-6-7 שעות ואורך המסלולים נע בין 10 ל-15 ק"מ, בהתאם לזמן ולתוואי השטח.
ההגעה באמצעות מכוניות פרטיות, כאשר בחלק מהטיולים נעשה הקפצת רכבים לסוף המסלול.
הציוד הדרוש לטיולים: כובע, נעלי הליכה, תרמיל גב, 3 ליטר מים לאדם (לפחות), אוכל, פנס, בגדים להחלפה (במידת הצורך).
שימו לב : הטיולים מיועדים למיטיבי לכת בלבד!
ההליכה מתבצעת בקצב מהיר, והמסלולים כוללים עליות וירידות קשות.חדשות בעתיקות
המחקר הארכיאולוגי הולך ומתחדש לאורך השנים וחושף סיפורים וממצאים מרתקים. בסדרת סיורים זו נצא לטייל בעקבות החידושים החמים ביותר במחקר הארכיאולוגי. חלק מהסיורים יודרכו בידי אריכאולוגים אשר חפרו באתר בו נבקר וחלקם בידי רכז הקורס.
במסגרת הקורס נבקר בחפירות מיוחדות בעיר דוד, הרי ירושלים, הרודיון, תל חברון ואתרים נוספים.
רכז הקורס: בנימין טרופר

 


בניית אתרים