גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
חיפוש צימר
עגלת קניות
שם
עלות
כמות
מחק
לתשלום

שודד עתיקות נתפס "על חם" בגוש עציון

מדריכי בית ספר שדה כפר עציון, יצאו בתאריך 1/12/08 לסקר מערות מתקופת התנ"ך בתל פעור, בגוש עציון (יישוב יהודי עתיק שמוזכר בתנ"ך) ונתקלו בבן מיעוטים המבצע שוד עתיקות בעזרת גלאי מתכות (מכשיר מיוחד המגלה מטבעות מתקופות קדומות). לאחר מרדף קצר, הצעיר נתפס והועבר לידי כוחות המשטרה שהגיעו למקום.

חשוב לציין כי העתיקות המשמרות את עברו של עמנו, נשדדות מידי יום על ידי מאות בני מיעוטים המבקשים להתעשר ממציאת מטבעות, מגילות וממצאים ארכיאולוגיים עתיקים. מזה שנים, מוגדר שוד העתיקות, כמכת מדינה הפוגעת בעתיקות ארצנו.

בעקבות התופעה, הקימו ברשות העתיקות מחלקה מיוחדת העוסקת במניעת שוד. אולם התחכום של השודדים מקשה מאוד על האפשרות להתחקות על עקבותיהם ותפיסת שודדי עתיקות היא עדיין מקרה נדיר .

עוד יצוין, שישנם ממצאים ארכיאולוגיים כגון מטבעות כסף מתקופת בר כוכבא, אשר נשדדים בצורה אינטנסיבית לדוגמא, מטבע הנקרא "טטרה דרכמה" שנטבע בימי בר כוכבא.

ירון רוזנטל, מנהל בית ספר שדה: מזה שנים אנחנו מזהים באתרי עתיקות שונים בכל אזור הרי יהודה ובשפלת יהודה חפירות שוד של גנבי עתיקות, פעמים רבות אנחנו מבצעים מארבים ליליים באתרי עתיקות אבל במשך שנים איננו מצליחים לעלות על עקבותיהם של השודדים. היום הבחנו בשודד בעת החיפשים ולאחר מרדף קצר הצלחנו לתפוס את השודד והתברר שמדובר בערבי מהכפר בתיר (תיבר של בר כוכבא). נקווה שהמקרה ילמד את השודדים לקח ושוד העתיקות יפסק.

יש לנו בכפר עציון גם:

טיולים מאורגנים למבוגרים ולציבור הרחב צימרים פעילויות קיץ למבוגרים אירועים
הזן את האימייל שלך ולחץ על שלח כדי להתחיל בתהליך שחזור הסיסמה