גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
חיפוש צימר

סיורים במעגל השנה

חנוכה

בין הלניזם לקרבות המכבים - סיור בעיר העתיקה מרישה כמייצגת תרבות הלניסטית, דיון על תופעת ההתייוונות בימי המכבים ובימינו והדגמה בשטח ע"י הממצאים. נסיעה לפארק קנדה ועמק המעיינות שבעמק איילון ושחזור קרב אמאוס וקרב בית חורון וסיום בביקורבאתר "קברות המכבים" שם נתגלו מערות קבורה מימי החשמונאים.

ה' בשבט

בעקבות הל"ה : בעקבות סיפור הגבורה המרתק של שיירת הל"ה: התחלה בנחם ורקע על מלחמת העצמאות וגוש עציון שלפני קום המדינה, נסיעה לעינות דקלים שם נדבר על הלוחמים שיצאו בשיירה ועל הדרך בה עברו וסיום בעליה לגבעת הקרב עם סיומו הטרגי של הקרב והשפעתו עלינו כיום. homeslide2_20180704134012.117-min_20190311163340.836.jpg

ט"ו בשבט

נטייל בנחל קטלב, נדבר על אופי הצמחייה באזור ועל העץ שנתן לנחל את שמו, נברך על האילנות ונעסוק בסוגי העצים השונים שנראה בדרך, נדבר על המעיינות הטבעיים שבאזור ועל סיפורי נחל שורק, ושמירת טבע בסביבה זו. נסיים בביקור מהנה במערת הנטיפים שבנחל שורק.

פריחה באביב

ממצפה משואה לתל גודד- נלך ממצפה משואה שם נצפה בחתך רוחבי של א"י מאזור מישור החוף אל שפלת יהודה שנטייל בה ונבחין בהבדלים בין השפלה הנמוכה לגבוהה ושדרת ההר . משם נתחיל את מסלולנו שיעבור ברמת אבישור שם נצפה במרבדי הפריחה המאפיינים את תקופה זו, נדבר על הפריחה המרהיבה, על סוגי ומאפייני הצמחים, על הפרחים ומאביקיהם ולסיום נזחל להנאתנו במערות המסתור בתל גודד ונכיר עוד פן יפה ומעניין היסטורית המאפיין את אזור השפלה.

יום הזיכרון ויום העצמאות

סיפור גוש עציון - נתחיל בתצפית על אזור הר חברון, הקשר בין הר חברון למקורות התנ"כיים והתיישבות יהודית בהר חברון לאורך הדורות. נמשיך בסיפורם של "מגדל עדר" וחברת "אל ההר" של הולצמן, עלייתם של ארבעת יישובי גוש עציון וסיפורים מהווי ההתיישבות. נספר על התיישבות בימי מלחמה, נבקר בנווה דניאל ונספר על שיירת "נבי דניאל", באלון הבודד נספר על שיירת ב' בשבט ועל קרב ג' בשבט. בכפר עציון נספר על ימיו האחרונים של גוש עציון, על הקרבות הקשים בגוש, על הקרב האחרון וסיומו הטרגי, ועל השיבה להר לאחר מלחמת ששת הימים. נסיים בצפיה בחיזיון האור קולי שבכפר עציון.

אפשרות נוספת: קו עירוני – גבעת התחמושת: " העיר אשר בדד יושבת ובליבה חומה.." סיפורה של עיר "ובליבה חומה". ירושלים החצויה בין שתי מלחמות. מסלול מטיילת ארמון הנציב, לאורך "הקו העירוני" ,סיפור הרקע לחלוקת העיר וסיפורי הווי על החיים בעיר החצויה בין שתי מדינות. סיום בגבעת התחמושת שם נדבר על מלחמת ששת הימים, סיפור הקרב המרתק תוך המחשה על הגבעה ובתעלות , על קרבות מלחמת ששת הימים בירושלים ושחרור העיר – ירושלים המאוחדת. סיום בחיזיון אור – קולי בגבעת התחמושת.

ל"ג בעומר

חדשות בעתיוקת_20190121182146.081_20190311163201.620.jpgבעקבות מרד בר כוכבא ביקור בחורבת עתרי – בית כנסת יהודי מימי בר כוכבא שנחפר באחרונה מסלול ממערת שוע, מערת מסתור אתגרית מימי בר כוכבא, ועד למערות מדרס, מערכת מסתור מימי בר כוכבא ומערות קולומבריום וקבורה עתיקות.

 יום ירושלים

אפשרות א': הדרך לירושלים: בעקבות לוחמים אפשרות א': לטרון – דרך בורמה: סיור באזור מצפה הראל – נוה שלום – לטרון, הרקע למלחמת העצמאות וחשיבות ירושלים ליהודים במלחמת השחרור וכבירת ישראל, התמקדות בקרבות לטרון ובשיירות באזור וסיפורה המרתק של דרך בורמה.

אפשרות ב': רכס שיירות – קסטל – קריית ענבים: הליכה נעימה על רכס שיירות תוך צפיה על הפרוזדור והדרך לירושלים. הרקע למלחמת העצמאות וחשיבות ירושלים ליהודים במלחמת השחרור וכבירת ישראל, התמקדות בהווי השיירות ובלוחמים, סיפורו של הקרב המרתק בקסטל וסיום בבית הקברות המיוחד בקיבוץ קריית ענבים, בית הקברות של חטיבת הראל שאיבדה שליש מלוחמיה במלחמת השחרור.

יש לנו בכפר עציון גם:

טיולים מאורגנים למבוגרים ולציבור הרחב צימרים קייטנת פסח אירועים אמת הביאר
הזן את האימייל שלך ולחץ על שלח כדי להתחיל בתהליך שחזור הסיסמה