גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
חיפוש צימר
עגלת קניות
שם
עלות
כמות
מחק
לתשלום

כל תושבי ההר נגד גדר ההפרדה

רקע

בקרוב מתכוננים במערכת הבטחון להמשיך את פרויקט גדר ההפרדה בגוש עציון ולבנות שתי גדרות באורך כולל של 45 קילומטרים ובכך להרוס את נופו הייחודי של הרי יהודה וגוש עציון.

הגדר המערבית צפויה לעבור בנחל רפאים בסמוך לפסי הרכבת, לעבור דרך הגדה המערבית של נחל המעיינות המפורסם להמשיך דרך ואדי פוקין ולהגיע לגבעת הקרב של הל"ה.

הגדר המזרחית צפויה להיבנות בסמוך לעיר אפרת ותעבור כ-100-200 מטר מבתיה של העיר. משם תמשיך דרך מצפה עוז אל עמק הברכה, אוכף המוכתר, נחל צופית עד לגבעת הקרב של הל"ה.

מדובר בפרויקט שהחל לפני כעשר שנים ולמרות השינוי הדרמטי במצב הבטחוני לא נערך כל דיון מחודש על נחיצותו.

היבט סביבתי

הנזק הסביבתי של גדר ההפרדה הוא הגדול ביותר בכל ההיסטוריה של מדינת ישראל (ואולי הגדול ביותר בכל תולדותיה של הארץ) מאחר ואורכה של הגדר (למעלה מ-700 קילומטר) ורוחבה העצום (כ-50-70 מטר) יוצר שטח עצום של בטון וברזל.

בנוסף ל"מדבר הבטון" העצום מהווה הגדר חיץ אקולוגי וקוטעת בתי גידול בכל רחבי הארץ.

הגדר המערבית באזור גן לאומי נחל רפאים תהרוס את נוף הטרסות הייחודי של הרי יהודה, תפגע בזיתים ובאלונים העתיקים ותייבש את מעיינות וואדי פוקין ונחל המעיינות.

לפני שש שנים הצלחנו לבלום את בניית הגדר בגוש עציון ובכך מנענו מהדחפורים לכלות כ-45 קילומטר של נוף ארץ ישראלי ההרי טיפוסי.

בכך הצלנו מאות טרסות עתיקות, עשרות מעיינות שכבה, עצי זית ועצי חורש, אתרים ארכיאולוגים עתיקים ופנינות נוף מוכרות ועלומות.

דו קיום

בנית הגדר תפר את הסכם רודוס אשר נחתם במרס 1949 בין ישראל לירדן ובמסגרתו התחייבו הערבים בכפר בתיר לשמור על שקט בטחוני סביב הרכבת לירושלים והיהודים התחייבו לאפשר לכפריי בתיר להמשיך לעבד את שדותיהם מעבר לגבול מדרום לפסי הרכבת.

63 שנה נמשך השקט בעקבות הסכם זה בו כל צד קיים את מחוייבותו ואנו תושבי האזור רוצים לשמור עליו. הפקעת אדמות וניתוק החקלאים הערבים מאדמתם תעורר קרוב לוודאי מהומות נוסח בילעין ותיצור כאוס כללי באחד האזורים השקטים ביהודה ושומרון.

גדר סביב בירתו של בר כוכבא

בניית הגדר תנתק את ביתר אשר היתה בירת מרד בר כוכבא מנחל רפאים וירושלים ותהרוס את סביבתו של היישוב העתיק החשוב הזה.

לאחרונה ביקש אבו מאזן להכיר באגן נחל רפאים כאתר מורשת עולמי של אונסקו.

האם לא ראוי שמדינת ישראל תכבד את עברו של עמינו לפחות כמו מנהיג הרשות הפלסטינאית?

במערכת הבטחון שוב נלחמים את המלחמה הקודמת?

בתודעה הישראלית הגדר שיפרה את בטחון אזרחי ישראל בשנות האנתיפאדה הקשות.

אולם מי שעקב אחר התקדמות הגדר וירידת הפיגועים יודע שהפיגועים פסקו כשנתיים לאחר מבצע חומת מגן בו עצרו כוחות צה"ל את המבוקשים בערים הפלסטינאיות.
בזמן זה רוב הגדר עדיין לא נבנתה.

כל הקונספט של הגדר בנוי על שליטה של כוחות צה"ל בצד אחד של הגדר (כמו בגבול מצריים). כיום כשהצבא יושב בשני צידי הגדר הופכת הגדר למיותרת לחלוטין. לדעת גורמים בצבא רוב ההתעסקות של הצבא סביב פרויקט הגדר היא בלשמור על הגדר מפני גנבי ברזל....

ביטול הגדר- הפתרון לתקציב המדינה!

בעוד המצוקה התקציבית במערכת הבטחון מחריפה אנו תובעים לוותר על בניית הגדר בגוש עציון ולהפנות את התקציב לטובת איומים נוכחיים כגו