גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
חיפוש צימר
עגלת קניות
שם
עלות
כמות
מחק
לתשלום

ט"ו בשבט

 

"העץ היה לנו לסמל", פעילויות לט"ו בשבט לבתי ספר ולקבוצות מאורגנות

 בית ספר שדה כפר עציון מוביל מזה יובל שנים את החינוך לאהבת הארץ ולשורשיות בגוש עציון מתוך חיבור למקורות ישראל ולחלוצי הגוש.

בשנה זו אנו מציעים לבתי הספר היסודיים ולקבוצות מאורגנות לציין את ט"ו בשבט, חגה של ארץ ישראל ביום סיור ייחודי שבמהלכו ניטע עצים במשלט מימי תש"ח, בסיורים בעקבות הצומח של הארץ או בסדר חגיגי שנוכל לערוך כפעילות אצלכם בבית הספר.

 

ההצעות שלנו:

  • כך הולכים השותלים: מכינות וקבוצות מאורגנות להשתתף בנטיעות של עצים בגבעת הסלעים, אחד המשלטים החשובים במלחמת העצמאות. עלות עץ לנטיעה 10 ש"ח בלבד ומומלץ לשלב את הנטיעות עם סיור באזור. המבצע תקף לשבוע שבו חל ט"ו בשבט ומתאים ליום סיור.

 

לו"ז לדוג':

8:30 – 9:30 נסיעה לכפר עציון – גבעת הסלעים

9:30 – 10:00 ארוחת בוקר

10:00 – 11:00 סיור בגבעת הסלעים – נשמע על ההתיישבות בהר – אישיים כמו הולצמן, יוסף דמסט ושלום קרניאל. נדבר על ימי תש"ח שבהם היתה ההגנה נחוצה ועל המשלט שהיווה עמדת הגנה אשר הגנה על מתיישבי הקיבוץ.

11:00 – 12:30 נטיעות – בהדרכה מוסמכת נשמע על קק"ל אשר נטעה עצים במרחב על מנת לקבוע גבול, נדבר על שתילת עצים בימינו אנו, האם כדאי? ומה נוטעים?

לסיום נשתול משתילי ארץ ישראל.

סיורים בעקבות הטבע והפריחה:

  • סיור אגדי : נצא אל הטבע אל מרחב שלם של אגדות וסיפורים על פרחים וצמחים שונים. נכיר את הטבע באמצעים שונים דרך סיפורים על תרבויות שונות ושימושם של הצמחים, נלמד לזהות ולהגדיר את הצמחים השונים ונפעיל את חמשת החושים. נעשה יצירה יחודית מהטבע ונשמע על יחסי גומלין של אדם וסביבה.

(את הסיור ניתן לערוך בהרי ירושלים ושפלת יהודה)

 

מסלול לדוג':חקלאים בדרך אל העיר - סטף

08:30 יציאה מבית הספר

09:15 – 09:45 ארוחת בוקר בחניון סטף עליון

09:45 - 13:30  סטף - נרד במורדות הר איתן דרך תצפיות הטבולות בחורש אל מעיינות הסטף – מעיינות הנובעים מנקבות וזורמים לבריכות אגירה ותעלות השקיה. נטייל בין המעיינות, נכנס לנקבות הקסומות, נשמע על חקלאות שלחין בימי קדם, ונתרשם מהמדרגות החקלאיות הפורחות.

13:30 – 14:15 יצירה בטבע - פעילות הכנת מגדירי צמחים אישיים – ממגדיר העשוי מדפים ממוחזרים נזהה פרחים וצמחים ונכתוב עליהם מס' מילים מהידע אותו שמענו בהדרכה.

14:15 – 14:45 נסיעה חזרה לבי"ס

 

  • השקדיה פורחת : ראש השנה לאילנות מעבר להיותו חג הלכתי- חקלאי פותח לנו חלון הזדמנויות להכיר את ידיעותינו על הצומח בארץ. נדבר על השקדיה (איך אפשר שלא?) שפורחת ממש עכשיו. נלמד על יסודות הבוטניקה - מבנה הפרח, מנגנון האבקה. וכמובן.. איך באים פרחים לעולם?

(את הסיור ניתן לערוך בהרי ירושלים ושפלת יהודה)

 

לו"ז לדוג': נחל קטלב

8:30 יציאה מבית הספר

9:30 – 10:00 ארוחת בוקר בחניון בר בהר

10:00 – 13:00 לכבוד ט"ו בשבט נצא לטייל בנחל קטלב, להריח את ריח האדמה ולחזות בפריחת השקדיות העוטפת את הנחל. נטייל בין מעיינות פועמים וחורש ים תיכוני מלבלב. יש להצטייד בכובע מים ונעליים.

13:00 – 13:45 יצירה בטבע - פעילות תכשיטים מהטבע – את המצאי בשטח נשזור על גבי חוט ונכין שרשראות וצמידים.

13:45 – 14:45 נסיעה חזרה

 

  • "מגילת הנטיעה