גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
חיפוש צימר
עגלת קניות
שם
עלות
כמות
מחק
לתשלום

סיורי אזרחות וזהות לתיכונים

סיורי זהות ואזרחות במזרח ירושלים

לתלמידי תיכון

כולנו היינו בסיור בשוק מחנה יהודה ובנחלאות, וביקרנו בכותל המערבי, בהר הרצל, ביד ושם ובאוניברסיטה העברית, אבל כמה מאיתנו ראו איפה חיים יותר מ-300,000 ערבים בירושלים וכמה מאיתנו יודעים לענות על השאלות הבאות:

 אילו זכויות ניתנות להם?

האם בבתי הספר הם עושים בגרות כמו בישראל?

כמה יהודים יש במזרח ירושלים?

הם אזרחי ישראל?

מה הם חושבים עלינו?

הם מצביעים לכנסת ולראשות העיר?

איך שאלת גבולות ישראל משפיעה עליהם?

 

אנחנו מציעים לתלמידי תיכון, המגבשים את זהותם ולומדים בבגרות באזרחות מהי אזרחות בישראל, לגעת בסוגיות אלו גם מחוץ לכיתת הלימוד. אלו הסוגיות המעסיקות את תושבי ירושלים וגם את ראש ממשלת ישראל, נשיא ארצות הברית, ראש ממשלת תורכיה ואת מרבית מנהיגי העולם.

 ירושלים, בירת ישראל, כוללת בתוכה את כל הסוגיות הכי מורכבות ורגישות שמדינת ישראל מתמודדת איתן. האפשרות לצאת מכיתת הלימוד ולעמת את הדיונים התיאורטיים המתקיימים בבית השטח מול המציאות – בתוך השכונות היא מעצימה, מרתקת ומכוננת.

אתם מוזמנים לסיור לימודי עירוני בירושלים שלא הכרתם. נפתח את הסיור שלנו בתצפית ייחודית ברחוב נעמי, סמוך לקולנוע "יס פלאנט" בשכונת אבו תור ומשם נדלג בין  בתי הערבים והיהודים בשכונה ונראה הכי מקרוב שרק אפשר את הפערים הגדולים והגבולות הבלתי נראים בתוך העיר. ניחשף לבנייה, לתשתיות ולסגנון החיים בשכונות השונות. משכונת אבו תור נתצפת לכיוון העיר העתיקה והר הזיתים ומשם נחצה את גיא בן הינום ההיסטורי ונצלול לשכונת וואדי חילווה-עיר דוד בה נדון בסוגיות הליבה העירוניות והאזרחיות של בירת ישראל, נסיים את הסיור בשער האשפות, למרגלות העיר העתיקה.

  • הסיור מאושר על ידי משרד החינוך
  • מחיר השקה לזמן מוגבל – 250 ₪ לסיור.
  • thejlmtours@gmail.com
  • איתן- 052-7519191

 

יש לנו בכפר עציון גם:

טיולים מאורגנים למבוגרים ולציבור הרחב צימרים פעילויות קיץ למבוגרים אירועים
הזן את האימייל שלך ולחץ על שלח כדי להתחיל בתהליך שחזור הסיסמה