גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
חיפוש צימר
עגלת קניות
שם
עלות
כמות
מחק
לתשלום

זאת-ירושלים-סיורים-במזרח-ירושלים

זאת ירושלים לקבוצות איכות

סיורים גיאו-פוליטיים במזרח ירושלים

העיסוק במזרח ירושלים מציף את שאלות התשתית בזהות הישראלית ונוגע בעצבים החשופים של המדיניות הציבורית, העירונית והמדינית של מדינת ישראל וירושלים.

כ-40% מתושבי ירושלים הינם ערבים, יותר מ300,000 בני אדם שחיים בעיר הבירה של מדינת ישראל ונמצאים בשולי התודעה והשיח של מקבלי ההחלטות בישראל. מדיניות עירונית, אזרחית ומדינית ארוכת שנים כמו גם תמורות בעולם הערבי, האסלאמי והבינלאומי השפיעו את מאפייני החיים של ערביי מזרח ירושלים כיום.

אנו מציעים לקבוצות איכות, להכיר לעומק, בסיור המותאם לצרכיהם, את הסוגיות העולות במזרח ירושלים באופן מעמיק ומורכב. נדון בפערי ההשקעה העירונית בין ערבים ליהודים בירושלים ובמדיניות עירונית עכשווית בעיר, בהליכים היסטוריים ומידע עדכני אודות הזהות המורכבת של ערביי מזרח ירושלים, בתוכניות השלום השונות, בשאלת החלוקה של העיר ובהיבטים פוליטיים ודתיים אשר משפיעים על מזרח העיר.

עם מדריכים מומחים, בעלי ותק וידע רב, ניחשף באופן אותנטי ועמוק למזרח ירושלים. נדלג בין בתי הערבים והיהודים בשכונות ירושלים ונראה הכי מקרוב שרק אפשר את הפערים הגדולים והגבולות הבלתי נראים בתוך העיר. נחשף לבנייה, לתשתיות ולסגנון החיים בשכונות השונות. נראה, נריח ונחווה לרגע את החיים במזרח ירושלים.

סיורים קרובים-

בזמנים של וויכוחים ומחלוקות אין כמו מראה עיניים כדי לחבר ולהציג תמונה אמיתית. אנחנו בבית ספר שדה כפר עציון יזמנו את פרויקט 'זאת ירושלים' במטרה להציג את המצב העכשווי והגיאו-פוליטי במרחב המזרחי של בירת ישראל תוך התייחסות לעבר ולמגמות בהווה. 

בסיור נגיע לשכונת אבו תור ונדבר על העיר המחולקת שלפני מלחמת ששת הימים ועל ההשלכות הגיאו-פוליטיות של זה עד ימינו, נתרשם מההבדלים שבין הצד היהודי והערבי ונדון בגורמים ובסיבות לכך.

נמשיך לשכונת וואדי חילווה - עיר דוד ונראה את החיים בשכונה מעורבת ואת ההשפעה וההשלכות של כך על מזרח העיר.

הסיורים ללא עלות אך מותנה בהרשמה מראש.

שעות הסיור- 9:00-1230

נקודת מפגש- יס פלאנט ירושלים

נקודת סיום- שער האשפות (שאטלים חינמיים עולים חזרה למתחם התחנה כל 20 דקות)

יש לנו בכפר עציון גם:

טיולים מאורגנים למבוגרים ולציבור הרחב צימרים פעילויות קיץ למבוגרים אירועים
הזן את האימייל שלך ולחץ על שלח כדי להתחיל בתהליך שחזור הסיסמה