גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
חיפוש צימר

אירוח לשבת חתן מהדרין

בית הארחה כפר עציון אשר בלב גוש עציון  שוכן בקיבוץ  כפר עציון שהינו קיבוץ דתי המונה 170 משפחות. כפר עציון הינו היישוב הוותיק ביותר בגוש עציון ובכל יהודה ושומרון עם ניסיון עשיר באירוח שמחות ושבתות, בית ההארחה בכפר עציון הוא המקום המושלם לאירוח לשבת חתן מהדרין ושבת בר מצווה לציבור הדתי. 

בית הארחה  ממוקם בחלקו הדרומי של הקיבוץ וממוקם בגובה 900 מטר מעל פני הים,  מוקף אויר פסגות, מרחבים פתוחים, דשאים רחבי ידיים ועצים וצופה אל נוף עוצר הנשימה של הרי חברון  יהודה, השפלה ומישור החוף, ונהנה מן השקט והרוגע המאפיינים את הקיבוץ.

בבית הארחה 65 חדרי אירוח ברמות אירוח שונות המתאימים למשפחות.  תוכלו ליהנות משבת חתן באווירת שבת כפרית נעימה, ליהנות ממרחבי הדשא הגדולים, מנופם  של הרי יהודה ,עמק ברכה ושפלת החוף .

בשבת החתן תוכלו ליהנות מחדרי אוכל פרטיים, בית כנסת פרטי, תפריט עשיר ומגוון בכשרות מהודרת ירושלים ואפשרות להזמנת ארוחות בכשרות מהדרין.

אנו מציעים שבתות חתן ושבת בר מצווה לציבור הדתי בפנסיון מלא הכולל שלוש סעודות שבת. סעודות השבת מתקיימות בחדר האוכל שלנו המשרת את כלל אורחי בית הארחה.

 במהלך השבת מוזמנים אורחינו ליהנות מפארק שעשועים גדול המתאים לטווח גילאים רחב, פינת חי ולהזמין הדרכה המספרת את סיפור מורשתו של קיבוץ כפר עציון מתש"ח ועד  היום.

פריחה בכפר עציון_20190205154915.387.JPG

 

 65 חדרים בארבע רמות אירוח ומחירים:

 • צימרים- (20 סה"כ) -
  חדרים ברמה גבוהה, צמודי קרקע. מתאימים לזוגות ולמשפחות עד 3 ילדים. כל צימר מאובזר ברמה גבוהה, הכולל סלון, טלוויזיה, מטבחון לבישול עצמי, ג'קוזי מפנק וכל מה שנדרש לאירוח זוג/ משפחה. לכל אחד מהצימרים ישנה חצר פרטית ופינת ישיבה בחוץ מול נוף מרהיב
 • יחידות אירוח- (7 יחידות סך הכל 14 חדרים) - חדרים המתאימים למשפחות עד 6 נפשות. היחידות הנן וצמודות קרקע. הזמנת חדרים מסוג זה מותנה בהזמנה של מספר זוגי של חדרים, היות וכל שני חדרים חולקים מבואה משותפת. בכל חדר, מיטה זוגית, שתי מיטות קומתיים ושירותים עם מקלחת. במבואה המחברת המשמשת את שני החדרים, יש מטבחון מאובזר הכולל מיני מקרר ופינת ישיבה לרווחת המתארחים.
 • אכסניות לשבת חתן - האגף המרכזי – 15 חדרים - חדרי אכסניה סטנדרטים המצויים במבנה בעל שתי קומות, חדרים מרווחים, המתאימים ללינה של עד 6 נפשות. חדרים עם מיטות קומתיים, שירותים ומקלחת צמודים. בלובי האכסניה ישנו מקרר, מתקן למים קרים ופינת קפה לרווחת האורחים .
 • אכסניות לשבת חתן  - האגף הישן– 16 חדרים -
  חדרי אכסניה פשוטים המצויים  במבנה בעל שתי קומות, כל חדר מתאים ללינה של עד 5 נפשות. חדרים עם מיטות קומתיים, שירותים ומקלחת צמודים. בלובי האכסניה ישנו מקרר, מתקן מים קרים,  ופינת קפה לרווחת האורחים .
 • בית כנסת - 
  אורחי האכסניה מוזמנים להתפלל בבית כנסת המרכזי של הקיבוץ וליהנות ממניין ותיקין ועוד שתי מניינים נוספים. בבית הכנסת המרכזי מתפללים בנוסח ספרד וניתן להגיע גם לשיעור השבת המתקיים בשבת בצהריים. בנוסף ישנה אפשרות לקבוצות המתארחות להשכיר בית כנסת פרטי במתחם בית הארחה.
 • פעילויות שבת מיוחדות –
  במהלך השבת ניתן ליהנות מגן שעשועים המתאים לטווח גילאים רחב, פינת חי הפתוחה בשבת וליהנות מהשקט והנופים הפסטורליים של הישוב. ניתן להזמין בתוספת תשלום, פעילויות שונות כגון הדרכה בתוך הקיבוץ, הרצאות וכדומה.

הדרכה:

במהלך השבת ניתן לערוך מספר סיורים בקיבוץ:

 • "אדם בהר" – בראשית דרכו של הבית ספר שדה נערך מחקר מקיף שכלל תיעוד ולימוד של שיטות החקלאות המסורתיות בהר. בסיור רגלי קל העוסק במלאכות הקדומות אשר אפיינו את חיי האדם בהר מימי קדם ועד לשנים האחרונות נכיר את קשיי החקלאות ושיטות ההתמודדות איתן. נכיר כלים קדומים כגון: מורג, מחרשת עץ וברזל, כברה ועוד. נשמע כיצד הפיק האדם לחם מן הארץ, שמן מזיתים ויין מהענבים. הסיור יכלול ביקור במוזיאון "האדם בהר" ומספר מוצגים בחצר הבית ספר שדה.
 • "נצח ירושלים": בסיור זה נכיר את סיפורו של קיבוץ כפר עציון מראשיתו בשנות ה-40 דרך התפתחות ההתיישבות בהר חברון בשנות המנדט הבריטי. נעסוק בקרבות העזים שהתרחשו במרחב במלחמת העצמאות והחשיבות של גוש עציון למען הגנת ירושלים במלחמה – המצור, שיירות, מחלקת ה-ל"ה, שיירת נבי דניאל, ונפילת כפר עציון בקרב העקוב מדם. את הסיור נסיים בחזרת הבנים לכפר עציון לאחר מלחמת ששת הימים והקמת קיבוץ וחבל יישובים משגשג.

הרצאות:

 • "נצח ירושלים" – עמידת גוש עציון במלחמת העצמאות לאורך חצי שנת מצור היוותה מופת חלוצי ויישובי בעיני מייסדי המדינה. בהרצאה זו נעסוק בסיפור המלחמה והמשמעות החשובה של גוש עציון בהגנת ירושלים.
 • מחלקת ההר – מחלקת ה-ל"ה בפיקודו של דני מס כללה דמויות מופת מעולם המחקר והחינוך של תקופת הקמת המדינה. בהרצאה נכיר את סיפור המחלקה ונעמיק בסיפורם האישי של חלק מחלליה.
 • הרצאות תנ"ך – ספר התנ"ך נכתב לנוכח נופי ארץ ישראל ותוך מפגש מתמיד עם הטבע. נביאי ישראל השתמשו בדוגמאות ובדימויים שונים הקשורים לעולם שבו חיו בכדי שהשומעים יוכלו להבין את המסר כראוי. במספר הרצאות שונות נוכל להעמיק בהכרת נביאי ישראל, סיפורי התנ"ך והכל על הרקע של ארץ ישראל.

 

בכפר עציון תהנו מאירוח לשבת חתן מהדרין ברמה הגבוהה ביותר!
נפגש בשמחות!

ארוחות 2_20190205162125.918.jpg

יש לנו בכפר עציון גם:

סיורים לציבור הרחב צימרים אירועים אמת הביאר
הזן את האימייל שלך ולחץ על שלח כדי להתחיל בתהליך שחזור הסיסמה