לבירורים בוואטסאפ בלבד
לבירורים על קורסים וטיולים

053-9314350


ללכת בשביליך -חוג סיור בארץ לזכרו של הרב אלישיב קנוהל / רכז: נדב פרנקל
בשנים האחרונות נפרצו ונפתחו שלל שבילים אזוריים בארץ ישראל, כגון: שביל הסנהדרין, שביל הרמון, מים אל ים, שביל הבשורה ועוד. השבילים חושפים את אזוריה המגוונים של ארץ ישראל, ונותנים חוויה של הכרות בלתי אמצעית עם חבליה היפים של הארץ הזו.
בתכנית- שתתפרס על פני שלוש שנים, נטייל בשבילים הללו, ובעוד שבילים נוספים אותם נפרוץ ברגלינו! נלך בדרכם של עולי הרגל מחברון ועד ירושלים בנופי הר חברון, נלך בעקבות מסעי הסנהדרין ב"שביל הסנהדרין", נהנה מנופו המשכר של הנגב הפראי בשביל הרמון, נלך מים עד ים ובכלל, נכיר את הארץ היפה שלנו ואת אזוריה השונים כל כך.

שביל ישראל- שביל 8,9,10/ רכז- גדי חיימוב
בית ספר שדה כפר עציון מזמין אתכם גברים ונשים אוהבי - לכת למסע ייחודי רב - שנתי ב"שביל ישראל"
בכל חודש נצעד יומיים שלושה בין שבילים , מעיינות , אתרים היסטוריים ונופים מגוונים .
ובמשך שנתיים וחצי נשלים את ההליכה מהחרמון ועד אילת.

שביל ישראל מזרח/ רכז-נדב פרנקל
בית ספר שדה כפר עציון מזמין אתכם גברים ונשים אוהבי - לכת למסע ייחודי רב - שנתי ב"שביל ישראל מזרח".
ההליכה תתמקד באזורים בהם שביל ישראל לא עובר, בעיקר במזרחה של הארץ: רמת הגולן, עמק בית שאן והגלבוע, בקעת הירדן ומזרח השומרון, ירושלים, גוש עציון ומדבר יהודה.
במשך שנתיים ניצור קו הליכה מהחרמון בצפון ועד ערד בדרום. ההליכה מתקיימת במשך יומיים בחודש, בימים רביעי- חמישי.

"שביל של יום"- הליכה בשביל ישראל במתכונת חד יומית
בית ספר שדה כפר עציון מזמין אתכם גברים ונשים אוהבי - לכת למסע ייחודי רב - שנתי ב"שביל ישראל" נצעד בין שבילים , מעיינות , אתרים היסטוריים ונופים מגוונים .
מרבית הטיולים יהיו במתכונת חד-יומית, כדי להקל על המטיילים שאינם מעוניינים להעדר הרבה מביתם ומעבודתם. בכל שנה נקיים 13 ימי טיול: תשעה טיולים חד-יומיים, ועוד שני טיולים בני יומיים כל אחד. במשך חמש שנים נסיים את ההליכה בשביל ישראל.
הליכה- ניתן להצטרף לקבוצת אוהבי הלכת (11-18 ק"מ ליום) או לקבוצת "בצעד קל"(עד 10 ק"מ ביום).

קורס יום ב- הסיור לאור המקורות/ רכז- אריה רוטנברג
סידרת הטיולים תכלול השנה שישה עשר ימי סיור, ומתוכם שני טיולים של יומיים ("קמפוסים"). נטייל באזורים גיאוגרפיים שונים מהר הנגב ועד החרמון. בעשרה ימי סיור, מתוכננים מסלולי הליכה עד דרגת קושי בינוני המיועדים למטיילים "אוהבי לכת".

קורס יום ג'- תקופת המקרא בעיון ובסיור/רכז ומדריך- אריה רוטנברג
קורס יום ג' השנה יוקדש ללימוד תקופת המקרא. בשישה ימי עיון ובארבעה עשר ימי סיור נעקוב אחר התפתחותו של עם ישראל משחר ימיו ועד לחורבן ולגלות בבל. בכל יום עיון יינתנו ארבעה שעורים על ידי מיטב המרצים בתחומים השונים של לימוד המקרא. ימי העיון יתקיימו בבית ספר שדה כפר עציון משעה 08:30 ועד 14:40. לאחר כל יום עיון יתקיימו סיורים המיועדים ל"אוהבי לכת" בדרגת קושי בין קל לבינוני. הסיורים יהיו קשורים לחומר הנלמד בכיתה, ויפגישו אותנו עם רבים מהמקומות החשובים, הדמויות המרכזיות והאירועים המשמעותיים שהתרחשו בימי המקרא.

אלה מסעי בהדרכת הרב ד"ר יואל בן נון
תורת ארץ ישראל צומחת מחדש מתוך נופי הארץ ואתריה – הנכם מוזמנים לסייר וללמוד עם הרב ד"ר יואל בן-נון, מראשוני מדריכי בית ספר שדה כפר עציון. ממובילי לימוד התנ"ך ומקורות ישראל וחיבורם לשטח.


'ציונות, שואה ותקומה' בהדרכת אוריאל פיינרמן
במהלך הסדרה, נצא לסיורים בעקבות פרשיות היסטוריות שונות, מימי ההתיישבות והציונות, השואה והתקומה. בין היתר, נטייל בעקבות הרצל במסעו בארץ, נעלה על נס את פועלם של הקנאים לשפה העברית, נבדוק מי (אולי) רצח את ארלוזורוב, נספר מה חיפש הפדגוג יאנוש קורצ'אק בעמק חרוד, נחזור לקרבות לטרון ונתרגש מהדרמה של משפט אייכמן.
הסיורים בדרגת הליכה בינונית.


חדשות בעתיקות/ רכז- בנימין טרופר
המחקר הארכיאולוגי הולך ומתחדש לאורך השנים וחושף סיפורים וממצאים מרתקים. בסדרת סיורים זו נצא לטייל בעקבות החידושים החמים ביותר במחקר הארכיאולוגי. חלק מהסיורים יודרכו בידי אריכאולוגים אשר חפרו באתר בו נבקר וחלקם בידי רכז הקורס.
במסגרת הקורס נבקר בחפירות מיוחדות בעיר דוד, הרי ירושלים, הרודיון, תל חברון ואתרים נוספים.
רכז הקורס: בנימין טרופר

 


בניית אתרים